• Головна
  • Фото пам'ятки Хмельниччини представить Україну у міжнародному конкурсі для Вікіпедії (ФОТО)
09:42, 17 лютого 2022 р.

Фото пам'ятки Хмельниччини представить Україну у міжнародному конкурсі для Вікіпедії (ФОТО)

Фото пам'ятки Хмельниччини представить Україну у міжнародному конкурсі для Вікіпедії (ФОТО)

Переможцем номінації «Найкраща фотографія Хмельницької області 2021» в українській частині найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» стала панорама блакитної кімнати, палацово-паркового ансамблю «Самчики»,  яку сфотографував Сергій Зисько. Ця фотографія увійшла до десятки найкращих світлин конкурсу за 2021 рік, які представлятимуть Україну на міжнародному рівні та змагатимуться зі світлинами з інших країн.

Дещо незвична композиція фотографії звернула увагу журі. «Композиційно цікаве і водночас суперечливе фото через зміщений логічний центр»,  —  сказала про фото членкиня журі, історикиня, Яна Тимошенко. «Прекрасне фото інтер'єру, як за якістю, так і композиційно (враховуючи обмеження, викликані розміром внутрішнього приміщення)»,  —  прокоментувала фото архітекторка Надія Лиштва.
Палацово-парковий ансамбль «Самчики» — пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Збудована на початку XVIII століття, найбільшого розвитку зазнала у XIX столітті. Палац одноповерховий побудований у стилі пізнього класицизму. На будівлі збереглося ампірне ліплення двох жіночих фігур (богинь Венери та Церери) поряд з ліпленим колом, у якому був герб власників. Герб знищили  за часів СРСР та відновили у 2009 році. Первісне розташування приміщень майже повністю збереглось. У палаці є 5 зал (Кругла, Велика, Римська, Спочивальня та Японський кабінет). Разом вони утворюють анфіладу з боку паркового фасаду, містять багате художнє оздоблення у стилі ампіру. В Круглій (або ж Блакитній) вітальні відбувалися театральні постановки, танці, або ж вона могла служити музичним салоном. [1]
Мета конкурсу «Вікі любить пам’ятки» — отримати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей з усього світу. А також привернути увагу українців до культурної спадщини, пізнати забуті та маловідомі сторінки своєї історії. 
Список пам’яток Хмельницької області налічує 3889 об’єктів, але з них тільки 1694 (43%) уже представлені світлинами у Вікісховищі. Цього року учасники завантажили 1109 фото 266 пам’яток, а за перемогу в номінації змагались 37 авторів (а всього за час проведення конкурсу — 406). Світлини 19 об’єктів області завантажено на конкурс 2021 року вперше.
«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, метою якого є зібрати світлини для ілюстрування статей у Вікіпедії, Вікімандрах та інших вікіпроєктах. Конкурс проходить щорічно у понад 50 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа та волонтерами спільноти Вікімедіа, в тому числі в Україні — громадською організацією «Вікімедіа Україна». У 2021 році в Україні проходив удесяте. Загалом протягом 2012—2021 років у межах конкурсу було завантажено понад 350 тисяч світлин українських пам’яток, сфотографовано понад 39 тисяч пам’яток із території України (42%), взяло участь майже 3500 осіб (від аматорів до професіоналів). Фотографії за всі роки конкурсу знаходяться у вільному доступі, ви можете переглянути їх і використати на умовах вільної ліцензії CC BY-SA.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» є єдиним регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні. Вона займається популяризацією вікіпроєктів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія; залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів, а також розвитком вікіспільноти в Україні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#культура #хмельниччина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...