• Головна
  • Кабмін змінив правила перетину кордону для деяких українців
15:13, 30 березня

Кабмін змінив правила перетину кордону для деяких українців

Кабмін змінив правила перетину кордону для деяких українців

Особи з інвалідністю можуть виїжджати за межі України не більше одного разу з моменту запровадження на території країни надзвичайного чи воєнного стану.

Кабмін вніс зміни до Правил перетину державного кордону деякими громадянами України. Йдеться про осіб з інвалідністю та їх супроводжуючих. Про це йдеться у постанові від 29 березня 2022 року №383.
Зокрема, у разі запровадження на території України надзвичайного чи воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон у спрощеному порядку.
А саме, за наявності: довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією або посвідчення, що підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, яке підтверджує призначення соціальної допомоги, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.
Перетин кордону може здійснюватися:
  • особою з інвалідністю І або ІІ групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини або чоловіка, повнолітніх сина або дочки, їх подружжя або дружини (за наявності документів, що підтверджують родинні зв'язки та інвалідність);
  • особою з інвалідністю ІІІ групи - у супроводі дружини або чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв'язки та інвалідність);
  • особою з інвалідністю І або ІІ групи або іншою особою, яка потребує постійного догляду, - у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними категоріями осіб (за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, а) у разі супроводження особи з інвалідністю І або ІІ групи – додатково документи, що підтверджують інвалідність);
  • особою з інвалідністю, визнаною судом недієздатною, - у супроводі її опікуна, а якщо опікун такій особі не призначений, - у супроводі одного з повнолітніх членів сім'ї;
  • особами з інвалідністю або іншими особами, які потребують постійного догляду, які проживають в установах різних форм власності та підпорядкування і отримують соціальні послуги стаціонарного догляду, паліативного догляду, - у супроводі осіб, у тому числі працівників закладу догляду, уповноважених директором установи.
Також зазначається, що виїзд за межі України осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю або інших осіб, які потребують постійного догляду, разом із супроводжуючою особою може здійснюватися не більше одного разу з моменту введення на території України надзвичайного чи воєнного стану.
Особи з інвалідністю І групи та діти з інвалідністю мають першочергове право на проходження контролю у пунктах пропуску через державний кордон. Також з ними у пріоритетному порядку можуть слідувати особи, які їх супроводжують.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кордон #перетин кордону #виїзд з України
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...