• Головна
  • Половина біженців у Польщі готові повернутися в Україну, - опитування
15:18, 15 червня

Половина біженців у Польщі готові повернутися в Україну, - опитування

Половина біженців у Польщі готові повернутися в Україну, - опитування

Українці зіткнулися з високим рівнем психологічної травми через війну

Майже 50% українських біженців у Польщі хочуть повернутися в Україну, як тільки закінчиться війна. Водночас близько 17% біженців планують залишитися в цій країні назавжди.

Про це повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на результати опитування Міждисциплінарної лабораторії дослідження війни в Україні.

Разом з українськими вченими польська команда досліджувала основні проблеми, з якими стикаються українці в Польщі, причини вибору Польщі у якості притулку та оцінки польської допомоги.

Більшість опитаних – жінки (97%), середній вік – 36 років, 76% з них мають вищу освіту.

"Близько 75% опитаних оцінили свій рівень достатку життя в Україні до початку війни як хороший. Середній рівень мали 25%, хороший і дуже хороший – 52%. Більшість опитаних проживало в містах (91%). Що стосується регіонів, то більшість з них з Центральної України (46%), Західної (22%), Південної (19%) і Східної (13%), — відзначили дослідники.

За отриманими в ході опитування даними, 7% респондентів "хочуть швидко повернутися в Україну, тому що не витримують складності ситуації". При цьому 2% хочуть отримати польське громадянство, а 16% українців ще не впевнені, чим будуть займатися в майбутньому.

"Біженці, які хочуть повернутися, кажуть, що Україна – це їхній дім і батьківщина, що життя в Польщі дороге, роботи немає і потрібно враховувати вартість довгострокової оренди житла. В цілому вони хочуть повернутися у свої будинки й до життя, яке залишили в Україні", — пишуть дослідники.

Дослідження також показало високий рівень психологічної травми, з якою зіткнулися українці через війну (RHS-15).

"Більшість біженців страждають посттравматичними стресовими розладами (76%), а психологічний дистрес присутній у 50%", — йдеться в повідомленні.

При цьому 18% опитаних вже знайшли роботу в Польщі, а 71% сказали, що планують працювати найближчим часом. Близько третини біженців працюють в Україні дистанційно (28%). 96% респондентів оформили або планують оформити PESEL.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#біженці #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Військове вторгнення Росії. Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія введе війська на територію України. Путін заявив, що Росія проведе військову операцію в Україні на звернення самоназваних "Л/ДНР", таким чином Росія вводить війська на непідконтрольні Україні території.
live comments feed...