• Головна
  • «Право на пошук безпеки»: тему біженства обговорили у Хмельницькому
19:01, 21 червня

«Право на пошук безпеки»: тему біженства обговорили у Хмельницькому

«Право на пошук безпеки»: тему біженства обговорили у Хмельницькому

У межах відзначення Всесвітнього дня біженців вчора у центральній публічній бібліотеці відбулася зустріч «Право на пошук безпеки». Подію влаштував БФ «Рокада», який з 2003 року надає соціальну та психологічну підтримку біженцям з різних країн, а з початком війни в Україні працює і з внутрішньо переміщеними особами.

Зустріч у бібліотеці поєднала дві частини – інформаційну та практичну.

Під час першої організатори розповіли про фонд та чим він займається: «БФ «Рокада» є багаторічним виконавчим партнером Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Наше завдання – надати руку підтримки людям, аби вони максимально комфортно відчували себе у тому суспільстві, де вони є зараз. Ми допомагаємо усім, хто рятується від небезпек, зокрема від війни. Адже кожен має право шукати безпеки – хто б він не був, звідки б він не походив і коли б він не був змушений тікати».

Далі на зустрічі поговорили, на яких принципах в Україні будують роботу з біженцями, що потрапляли сюди з інших країн. Згодом перейшли до теми війни у нашій країні та того, як фонд працює з внутрішньо переміщеними особами зараз.

До розмови доєдналася керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлія Сабій, яка детальніше розповіла про ситуацію щодо перебування переселенців у Хмельницькому, попередньо запросивши вшанувати хвилиною мовчання полеглих в російсько-українській війні. Згідно зі статистикою Хмельницький став прихистком для 185 тис. переселенців, 42 тис. осіб залишилися в межах громади. Робота з переселенцями відбувається у різних напрямках, адже допомога має надаватися максимально повно.

Юлія Сергіївна на прикладі 17-річної Богдани Лесько, учасниці конкурсу «Слово Нації», показала, наскільки сильними варто залишатися українцям. 

«У війну ми маємо бути єдині, згуртовані, аби мати силу допомогти!», - підсумувала Юлія Сабій.

Окремо на зустрічі розглянули психологічні аспекти біженства як явища, на чому базується робота психологів в умовах війни та як реагує психіка людина на події воєнного часу. Психологині БФ «Рокада» поділилися досвідом, як справлятися з емоційними задачами та посттравматичним стресовим синдромом, накреслили шлях подолання психологічної напруги.

Опісля учасникам зустрічі запропонували перейти до практичної частини, а саме розфарбувати мандали та обговорити їх із психологинями. Таке заняття має релаксаційну складову та допомагає заглянути у самих себе. Серед запропонованих мандал були: «Як збалансувати свої емоції», «Як знайти самого себе», «Які мої три найкращі риси», «Як мені відчути себе краще», «В якому енергетичному стані я сьогодні» тощо.

Також спеціально до зустрічі бібліотекарки підготували книжкову виставку. Своє ж чергою БФ «Рокада» передав Централізованій бібліотечній системі дитячі та дорослі книги, присвячені темі біженства.

За інформацією Централізованої бібліотечної системи Хмельницької громади

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна #україна,біжанці #хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Військове вторгнення Росії. Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія введе війська на територію України. Путін заявив, що Росія проведе військову операцію в Україні на звернення самоназваних "Л/ДНР", таким чином Росія вводить війська на непідконтрольні Україні території.
live comments feed...