• Головна
  • Президент підтримав встановлення однакових прав для всіх ВПО
14:58, 2 серпня

Президент підтримав встановлення однакових прав для всіх ВПО

Президент підтримав встановлення однакових прав для всіх ВПО

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 1 серпня, підписав закон України, який надає внутрішньо переміщеним особам (ВПО) рівні права, незалежно від регіону, з якого вони виїхали. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради України.

"Відтепер всі внутрішньо переміщені особи, незалежно від регіону, з якого вони перемістились, зможуть реалізовувати в повному обсязі права, передбачені  Законом України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", — зазначив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Руслан Горбенко.

Раніше законодавство розмежовувало ВПО за територіальним принципом та, фактично, давало змогу реалізувати всі передбачені Законом України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" права лише для двох категорій ВПО:

  • які перемістились з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та м. Севастополя;
  • які перемістились з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Разом з тим, від початку широкомасштабного військового вторгнення держави-агресора на територію України з’явилась велика кількість внутрішньо переміщених осіб з інших регіонів. У зв’язку із зазначеним не всі ВПО могли реалізовувати належні їм права. Наприклад, статтею 92 Закону від негативних наслідків невиконання грошових зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики звільнялись виключно внутрішньо переміщені особи з тимчасово окупованих територій АР Крим та м. Севастополя, а також з окремих територій Донецької та Луганської областей.

Саме для усунення подібних несправедливих ситуацій був розроблений відповідний законопроєкт (реєстр. №7449), який дуже швидко пройшов всю законодавчу процедуру.

Закон України "Про внесення змін до закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" щодо приведення окремих його положень у відповідність до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" був ухвалений парламентом 18 липня 2022 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#переселенці_україна_хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...