11:26, 3 серпня 2022 р.
Українцям даватимуть іпотеку під 3%: хто може розраховувати на дешеві кредити
Вже зовсім скоро, із жовтня, українцям стане доступна іпотека під 3%. Програма пільгового кредитування так і називається – "Доступна іпотека". Втім, із жовтня і під три відсотки вона буде доступною не всім, а лише окремим категоріям населенням.
Хто першим зможе взяти іпотеку під 3%, і хто взагалі не зможе її взяти під такий відсоток ні в першу, ні в наступні черги, розповіли на Урядовому порталі.
Умови пільгового іпотечного кредитування були затверджені на урядовому засіданні, яке відбулось у вівторок, 2 серпня. Займатись кредитуванням за дорученням уряду буде державна компанія Укрфінжитло. І вже з 1 жовтня перші чотири категорії пільговиків зможуть брати кредити для придбання житла на пільгових умовах.
"Програма "Доступна іпотека" запрацює з 1 жовтня 2022 року для чотирьох категорій громадян. Перша – це військовослужбовці за контрактом та працівники сектору безпеки та оборони. Друга категорія – це медики. Третя – вчителі та педагогічні працівники. Четверта категорія – науковці", – зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль
- При цьому кредитна ставка для учасників програми "Доступна іпотека" становитиме 3% річних. А саму іпотеку даватимуть на строк до 20 років. Учасникам програми треба буде зробити мінімальний початковий внесок у розмірі 20% вартості житла.
Українцям даватимуть іпотеку під 3%: хто може розраховувати на дешеві кредити
З наступного, 2023, року пільгова іпотека стане доступна й решті населення України, каже прем'єр. Щоправда, для решти відсоток за кредитом хоч буде й пільговий, але вищий, ніж для зазначених чотирьох категорій.
"З наступного року програма запрацює для всіх українців, які потребують покращення житлових умов. Ставка буде так само пільговою і складатиме лише 7% річних", - уточнив очільник уряду.
Денис Шмигаль каже, що ця програма пільгового іпотечного кредитування не лише допоможе тисячам українців обзавестися власним житлом, але й дасть імпульс для відновлення житлового будівництва, яке в Україні через війну прийшло у повний занепад. А водночас, разом із будівництвом пожвавляться й суміжні галузі економіки: виробництво будівельних матеріалів, логістика, а також рієлторська, нотаріальна і банківська діяльність.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:54
7 жовтня
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
ТОП новини
Оголошення
09:38, 29 вересня
09:38, 29 вересня
09:38, 29 вересня
09:38, 29 вересня
09:38, 29 вересня
live comments feed...