• Головна
  • У Хмельницькому переселенцям несуть непотріб (ФОТО, ВІДЕО)
09:14, 4 жовтня 2022 р.
Надійне джерело

У Хмельницькому переселенцям несуть непотріб (ФОТО, ВІДЕО)

У Хмельницькому переселенцям несуть непотріб (ФОТО, ВІДЕО)

120 внутрішньопереміщених осіб щодня звертаються за допомогою до волонтерів за одягом. З настанням осені переселенці потребують саме теплих речей. На пункти збору люди почали приносити речі непридатні до вжитку. Які неякісні речі приносять та хто займається їх сортуванням.

Про це розповіла виконавча директорка громадської організації «Захист об’єднання волонтерів» Леся Стебло.

Поламані дитячі іграшки, порвана постільна білизна, штанці з однією штаниною, взуття, яке розлазиться у руках. Такі речі, за словами волонтерки Вікторії, приносять люди у центри прийняття гуманітарної допомоги для переселенців.

«Є багато зіпсованих речей. Не те, що неякісних, а просто зіпсовані, брудні, понівечені. Натільна білизна брудна, далі постільна білизна також зіпсована. Неприємно навіть брати в руки, а не те, що дати комусь. Іграшки дитячі дають зіпсовані, понівечені», - розповідає волонтерка Вікторія.

Волонтерка Вікторія просить людей приносити хоча б випрані речі
Волонтерка Вікторія просить людей приносити хоча б випрані речі. Фото: Суспільне Хмельницький

Є дві локації, куди хмельничани можуть приносити речі, а внутрішньопереміщені особи брати їх, розповідає Вікторія.

«В нас є два доброзахисти. Перший знаходиться на вулиці Січових стрільців, 6 і інший - на Шевченка, 3. Туди люди можуть звертатися, отримувати допомогу також туди можна приходити та приносити. Велике прохання звичайно, щоб ці речі хоча б були чистими й в хорошому стані», - каже волонтерка.

З початку повномасштабного вторгнення передали 200 тонн речей, розповідає виконавча директорка громадської організації «Захист - об’єднання волонтерів» Леся Стебло.

З початку повномасштабної війни люди принесли 200 тонн речей
З початку повномасштабної війни люди принесли 200 тонн речей. Фото: Суспільне Хмельницький

«Взяли теж дуже важливий напрямок, це допомога внутрішньопереміщеним особам. І ми почали збирати речі, просити наших закордонних партнерів, просити всіх небайдужих людей, щоб приносили речі та таким чином ми розуміли, що ми можемо допомогти закрити найнагальніші потреби в дитячому одязі, постільній білизні, подушки. Бували такі випадки, коли люди навіть в нічних сорочках чи в піжамах, зверху якась куртка. І навіть не завжди вони мали зручне взуття. Тобто були випадки коли люди приїжджали навіть в шльопанцях. І в постраждалі регіони, і для людей які у нашій громаді знайшли свій прихисток, відвантажено, якщо брати по одягу, це понад 200 тонн вантажу», - розповідає Леся Стебло.

Люди часто стали приносити непридатні для користування речі
Люди часто стали приносити непридатні для користування речі. Фото: Суспільне Хмельницький

За словами Лесі Стебло, неякісні речі стали приносити частіше.

«І якщо в перші місяці ми ще закривали на це очі, то бувають вже такі випадки, кричущі. І коли ми беремо в руки той неякісний одяг це, в першу чергу, величезна неповага тих людей які приносять такі речі. Просто краще викиньте це на смітник», - каже Леся Стебло.

Ось такі штани без однієї штанини принесли до гуманітарного штабу
Ось такі штани без однієї штанини принесли до гуманітарного штабу. Фото: Суспільне Хмельницький

За словами Лесі Стебло, з початку повномасштабного вторгнення центрами для видачі одягу від громадської організації «Захист об’єднання волонтерів» скористалося 7.5 тисяч вимушених переселенців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#біженці #Хмельницький #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...