15:01, 17 листопада 2022 р.
Дізнатися про якість повітря в Хмельницькій громаді можна за допомогою сайту або мобільного додатку
Сьогодні відбувся офіційний запуск проєкту аналізу якості повітря в Хмельницькому від ЛУН Місто AIR. Міський голова Олександр Симчишин спільно з представниками команди ЛУН Місто AIR представили проект та детально розповіли про його реалізацію. В рамках проекту кожен охочий може в реальному часі перевірити наскільки чисте повітря за вікном, зайшовши на сайт, встановивши безкоштовний додаток чи запустивши чат-бот. Проєкт вже успішно реалізований в Києві, Львові, Одесі, Чернівцях і від сьогодні у Хмельницькому.
«В 2020 році ми вперше розпочали впроваджувати проект моніторингу якості повітря, оскільки усвідомлювали, що це є надзвичайно потрібним, адже повітря це частина нашого з вами здоров’я. Для того, щоб розуміти та реагувати на можливі спалахи забрудненості повітря ми в 2020 році вперше в рамках проекту громадських ініціатив запустили моніторинг якості повітря. Тоді в Хмельницькому встановили 8 станцій, всі станції працюючі і дають основні показники. Минулого року управління екології та благоустрою Хмельницької міської ради розробило програму моніторингу якості повітря. Ми її ухвалили і програма є діючою.
Сьогодні ж презентуємо спільно з нашими друзями – ЛУН Місто AIR, черговий етап проекту з контролю за якістю повітря. Громадська організація безкоштовно надає Хмельницькому станції моніторингу якості повітря. Зараз мова йде про 7 встановлених та тестованих і 3 запланованих, які будуть встановлені в межах сільської місцевості Хмельницької громади.
Станції передано безкоштовно, обслуговування, адміністрування буде здійснюватися безоплатно. За рахунок цього ми будемо мати 18 станцій в межах громади – 15 в місті та 3 в сільській місцевості. Це достатня кількість щоб моніторити якість повітря та відповідно реагувати. Дякую нашим партнерам, які звернулися з цією ініціативою. Ми однозначно будемо й далі співпрацювати», - зазначив Олександр Сергійович.
ЛУН Місто AIR — українська громадська система моніторингу якості повітря, створена з метою покращити екологічну ситуацію в країні.
Проєкт розробили команда IT-компанії ЛУН та факультету радіофізики, електроніки та компʼютерних систем КНУ ім. Шевченка.
Станції розставлені по місту та щосекунди сканують якість повітря. Вони вимірюють найбільш небезпечні для здоров’я наддрібні частинки: концентрацію PM1, PM2.5, PM10. Показники у реальному часі виводяться на карту, у боти, віджет ЛУН Місто AIR, доступні з телефону чи комп’ютера.
Також представники команди презентували графік, який сформовано за результатами роботи станцій протягом останніх двох місяців.
Відслідковувати якість повітря в Хмельницькій громаді можна за допомогою різних додатків: карта ЛУН Місто AIR, Telegram-бот, Viber-бот, Віджет для iPhone.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Оголошення
15:38, 28 листопада
22:31, 30 листопада
3
09:06, 27 листопада
live comments feed...