• Головна
  • Український бізнес готується до масового скорочення працівників
12:13, 3 грудня 2022 р.

Український бізнес готується до масового скорочення працівників

Український бізнес готується до масового скорочення працівників

На український бізнес чекають непрості часи. Через збитки, пов'язані з війною, підприємства будуть змушені скорочувати обсяги виробництва. А за цим грядуть і скорочення працівників.

Про це свідчать підсумки щомісячного опитування, яке проводить Нацбанк України, повідомляє портал Business.UA.

Так, у листопаді, порівняно з жовтнем, знизився індекс очікувань ділової активності, який Національний банк розраховує щомісяця. У листопаді цей показник знизився до 42,7 (у жовтні індекс дорівнював 44,9).

Останнім часом негативні прогнози щодо діяльності промислових підприємств лише посилюються. Здебільшого це пов'язано з атаками на об'єкти української критичної інфраструктури, а також із руйнуванням виробничих потужностей багатьох заводів. У жовтні секторальний індекс дорівнював 45,8, а в листопаді він знизився до 44,1.

Як наслідок, загальна кількість продукції та замовлень різко скоротилася. Причому це стосується як товарів для внутрішньої реалізації, так і експортних. Та все ж загальне охоплення незавершеного виробництва в листопаді знизилося в порівнянні з жовтнем. Однак це зниження незначне.

Найменш песимістичні прогнози зараз спостерігаються на підприємствах будівельного сектору. Тут секторальний індекс становив 41.0 (у жовтні – 38.2).

Очікування щодо охоплення завершених будівельних робіт, а також нових замовлень пом'якшилися і стали трохи менш песимістичні. Те саме стосується закупівлі сировини та матеріалів. Але треба враховувати, що їхні коефіцієнти очікування все ще залишаються нижчими за нейтральний рівень.

Більш песимістичні прогнози у сфері торгівлі. Через війну загальна платоспроможність громадян, і дрібних підприємств істотно знизилася. Секторальний індекс знизився до 45,2 у порівнянні з 48,9 у жовтні.

При цьому всі опитані підприємства очікують на підвищення цін на свою продукцію, що пов'язано з багатьма несприятливими факторами. Через зниження конкурентоспроможності підприємства також змушені будуть скорочувати свою виробничу програму. І, відповідно, скорочення працівників також не уникнути.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#безробіття #Хмельницький #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...