• Головна
  • Хмельницька міська рада: Сім’я – простір без насильства
10:41, 7 грудня 2022 р.

Хмельницька міська рада: Сім’я – простір без насильства

Хмельницька міська рада: Сім’я – простір без насильства

На таку тему, у рамках всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», у приміщенні Служби у справах дітей Хмельницької міської ради під головуванням начальника Служби – Світлани Дикої відбувся «круглий стіл».

У роботі «Круглого столу» взяли участь представники органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, соціального захисту, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. Захід такого формату став необхідною платформою для координації роботи правоохоронних органів та всіх суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

На зустрічі обговорили випадки виявлення насильства в сім’ях на території громади, вчасне реагування на них та надання допомоги постраждалим особам, зокрема Світлана Дика наголосила учасникам про обговорення питань, які конкретно застосовуються в практичній роботі. За її словами, домашнє насильство – це злочин, але він підпадає під особливу категорію і потребує особливих підходів, кожний випадок індивідуальний. Кількість звернень до Служби у справах дітей з питань жорстокого поводження стосовно дітей за 11 місяців 2022 року становить 43. Усі вони розглянуті, працівники Служби спільно з фахівцями соціальної роботи Хмельницького міського центру соціальних служб, інспекторами ювенальної превенції Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області, медичними представниками провели відповідні заходи для детального з’ясування обставин, описаних у повідомленнях, після чого підтверджено лише 9 випадків. Діти поставлені на профілактичний облік, їм надано необхідну допомогу.

У ході обговорення начальник сектору протидії домашньому насильству відділу превенції Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області Олександр Сівко повідомив, що їхній підрозділ після звернення особи на лінію 102, оперативно реагує на це та надає особі комплексний захист: конфіденційність, безпеку, правову допомогу, вживає заходів впливу на кривдника та, у разі необхідності, здійснює супровід постраждалої особи до кризової кімнати.

Тетяна Гуранська, в.о. директора Хмельницького міського центру соціальних служб зауважила про те, що з жовтня 2022 року в нашій громаді функціонує мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від насильства в сім’ї або насильства за ознакою статі, яка надає допомогу постраждалим, залучає службу у справах дітей. Сектор ювенальної превенції, якщо жертвою або свідком насильства стала дитина.

Окремою темою круглого столу стало обговорення «кризової кімнати», яка є структурним підрозділом Хмельницького міського центру соціальних служб. Про її роботу розповіла психолог Олена Атаманюк. Вона пояснила, що «кризова кімната» є центром соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, і є спеціалізованою службою підтримки таких осіб. Одним із основних завдань якої є короткостроковий прихисток постраждалих осіб (до десяти діб) від кривдників, включаючи перебування разом з дітьми та отримання ними психологічної або юридичної допомоги. Направити до «кризової кімнати» можуть представники правоохоронних органів.

На завершення учасники проаналізували виконану роботу в міській громаді щодо запобігання та протидії насильству в сім’ї, спланували заходи на підвищення ефективності профілактичної роботи щодо попередження насильства в сім’ї, особливо стосовно дітей та удосконалила механізм взаємодії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...