• Головна
  • "25 грудня чи 7 січня?": коли святкуватимуть Різдво українські греко-католики
16:44, 9 грудня 2022 р.

"25 грудня чи 7 січня?": коли святкуватимуть Різдво українські греко-католики

"25 грудня чи 7 січня?": коли святкуватимуть Різдво українські греко-католики

Цього року Українська Греко-Католицька церква в Україні святкуватиме Різдво Христове, як і раніше – 7 січня.

Про це розповів отець Тарас Жеплінський, керівник інформаційного відділу департаменту інформації УГКЦ, передає "Українська правда".

За словами отця Тараса Жеплінського, місцеві парафії без відповідного дозволу церковної влади не можуть самостійно вирішувати звершувати різдвяні літургії 24-25 грудня.

"Жодного рішення Синоду єпископів щодо впровадження в Україні календарної реформи не прийнято, а отже у день Різдва Христового за григоріанським календарем – 25 грудня – парафії УГКЦ в Україні не звершуватимуть різдвяних богослужінь", – говорить керівник інформаційного департаменту УГКЦ.

Однак брати участь 25 грудня у різдвяних богослужіннях інших церковних конфесій, наприклад Римо-Католицької Церкви в Україні, прихожанам УГКЦ не забороняють.Що стосується переходу на григоріанський календар, то, за словами священника, УГКЦ має багатолітній досвід переходу на нього.

"Багато парафій нашої Церкви за кордоном вже живуть за новим календарем. Нещодавній приклад – з 1 вересня 2020 року УГКЦ в Італії (170 парафій) повністю перейшла на григоріанський календар", – каже Жеплінський.

На новий календар у своїй більшості, хоч ще не повністю, перейшла і церква у Франції, Швейцарії та країнах Бенілюксу.

Чимало парафій у Північній Америці, зокрема у США, живуть за григоріанським календарем. А в Аргентині є такі парафії, які від свого заснування (понад 100 років тому) взагалі ніколи не жили за юліанським календарем, а тільки за григоріанським.

Утім, Тарас Жеплінський зазначає, що окрім позитивного досвіду переходу на григоріанський календар, є і "болючий досвід так званих календарних війн".

"Інколи траплялося, що календарна реформа розділяла українські церковні громади. В Україні УГКЦ ще не жила за григоріанським календарем, хоч у першій половині ХХ століття були спроби переходу", – говорить голова департаменту.

За його словами, наразі питання переходу на новий календар активно вивчається.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав назвав три засади, необхідні для проведення календарної реформи в Україні.

Передусім, зміна дати Різдва потягне за собою зміну дат інших свят.

"Різдво – це цілий період літургійного року. Тому його потрібно відповідно організовувати й переживати. Не можна змінювати дату лише одного свята. Нам потрібна всеохопна, цілісна реформа, що потягне за собою зміну всіх інших дат нерухомих свят у літургійному році. Миколая буде 6 грудня, а День українського війська на Покров – 1 жовтня",– пояснив Блаженніший Святослав.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #Хмельницький #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Якщо виходити з того, що релігія, як і всі явища духовного життя, є результатом психічної діяльності людини — розуму, почуття і волі, її складниками відтак виступають світорозуміння, світовідчуття і ставлення до світу. Вони й становлять три основних елементи релігії. Виділяють також четвертий структурний елемент релігії.
Оголошення
live comments feed...