• Головна
 • Стане більше податків і менше вихідних: у 2023 році на українців чекають важливі зміни
10:28, 24 грудня 2022 р.

Стане більше податків і менше вихідних: у 2023 році на українців чекають важливі зміни

Стане більше податків і менше вихідних: у 2023 році на українців чекають важливі зміни

У 2023 році на українців чекають багато змін, які набудуть чинності з 1 січня. У громадян з'явиться більше податків, та стане менше вихідних днів, що пов'язано із воєнним періодом.

Мінімальна зарплата в Україні наступного року залишиться на колишньому рівні і становитиме 6700 грн. Прожитковий мінімум для працездатних осіб також не зміниться – 2684 грн.

ФОПи сплачуватимуть більше податків. Щомісячна ставка для підприємців першої групи становитиме 268,4 грн (10% від прожиткового мінімуму), другої групи – 1340 грн (20% від мінімальної зарплати) та 5%, 2% від доходу або 3% з ПДВ – для третьої групи.

Розміри єдиного соцвнеску наступного року будуть такими: мінімумальний – 1474 грн на місяць (22% від мінімальної зарплати), а максимальний – 22 110 грн на місяць (22% від 15 мінімальних зарплат).

Ліміти річного доходу для малого та середнього бізнесу, після перевищення яких підприємців можуть перевести на загальну систему оподаткування, будуть наступними:

 • 1 група – 1 118 900 грн (167 мінімальних зарплат);
 • 2 група – 5 587 800 грн (834 мінімальних зарплат);

3 група – 7 818 900 грн (1167 мінімальних зарплат).

З нового року набуде чинності наказ Мінфіну і зміниться порядок декларування доходів. Він торкнеться не лише підприємців, а й власників, орендарів та користувачів сільськогосподарської землі.

У деклараціях потрібно буде вказувати два додатки:

 • Ф4 - нова форма для розрахунку податкових зобов'язань з податку на доходи фізосіб та військового збору, та доходи від продажу автомобілів та нерухомості;
 • розрахунок загального мінімального податкового зобов'язання, вказаного вище.

Податкову декларацію можна подати через платформу "Дія", через цей сервіс учасники спрощеної податкової системи також можуть сплатити податки ФОП.

Українці з наступного року сплачуватимуть податки за паї. Суму розраховуватимуть індивідуально. За ділянку, яка орендується неофіційно, платитиме її власник. Якщо ж укладено договір – зобов'язання покладено на орендаря.

Мова йде про:

  • податок на доходи фізосіб;
  • податок з доходу за продаж урожаю з ділянки;
  • податок на землю;
  • військовий збір із зарплати найманих працівників.

   Наступного року мінімальне податкове зобов'язання слід заплатити за минулий рік. Від сплати МНЗ за 2022 та 2023 роки звільнили ділянки, розташовані на окупованих територіях, а також там, де йдуть бої.

   У 2022 та 2023 роках у громадян України не буде додаткових вихідних на Різдво – 25 грудня та 7 січня – та на Новий рік. Раніше, якщо свята випадали на вихідний день, наступний понеділок після них також був вихідним. Зараз же їх не переносять.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податки #Хмельницький #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...