11:01, 1 березня
Коли Великий піст 2024: дата початку та завершення, основні правила
Великий піст — найголовніший піст у християнських конфесіях. Він триває протягом семи тижнів та має на меті підготуватися до святкування Великодня.
Коли Великий піст у 2024 році
Дата Великого посту щороку різна та залежить від дати Великодня. Цього року це свято припадає на 5 травня, а Великий піст у православних і греко-католиків починається з 18 березня та триватиме до 4 травня.
У вірян західного обряду він розпочався раніше, 14 лютого, та закінчиться 30 березня, оскільки християни західного обряду цьогоріч святкуватимуть Великдень 31 березня.
Що варто робити під час Великого посту
Найважливішим під час посту є не матеріальне, а духовне. Адже Великий піст – це не лише відмова від певної їжі, але й від шкідливих звичок і веселощів. Найперше це – час каяття, роздумів і молитви.
У цей період не влаштовують весіль та інших гучних забав. Не беруть участі у танцях та інших яскравих розвагах. Окрім того, у сучасному світі радять ще зменшити час перед телевізором та у соціальних мережах.
"У часі Великого посту ми вчимося панувати над собою, над своїми вадами й пристрастями, вдосконалюватися у духовному християнському житті. Тому Великий піст – це час праці над собою", – наголошував у попередні роки глава УГКЦ блаженніший Святослав.
Тож 48 днів посту перед Великоднем варто розглядати вірянам як час роздумів та роботи над тим, аби ставати кращими. Час на молитву, милосердя до інших та відділення головного від другорядного.
Що не можна їсти у Великий піст
З початком Великого посту віряни змінюють свій раціон.
Найсуворішими вважаються перші чотири дні та Страсна седмиця — останній тиждень посту.
У перший день посту, Чистий понеділок, не можна їсти взагалі нічого. Це ж правило стосується й Великої п’ятниці — останньої п’ятниці перед Великоднем.
В інший час постування харчування проходить за певним графіком: понеділок, середа, п’ятниця — сухоїдіння. Тобто дозволено пити воду й компоти та їсти хліб, фрукти, овочі.
У вівторок та четвер можна їсти гарячу їжу без олії й лише ввечері, а в суботу та неділю дозволені певні послаблення — наприклад, гаряча їжа з олією.
Під час посту заборонено вживати продукти тваринного походження. Серед них:
- М’ясо.
- Риба.
- Яйця.
- Молоко.
Також не можна їсти більш як один раз на день, вживати алкогольні напої та курити.
Що дозволено їсти у Великий піст
Під час Великого посту дозволено вживати продукти рослинного походження. До них належать: фрукти, овочі та сухофрукти. Також можна їсти соління, наприклад, квашену капусту, солоні та мариновані огірки.
До списку дозволених продуктів під час посту також належать сухарі, сушки, чай, гриби, горіхи, хліб чорний і сірий, кисіль та каші на воді.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:46
11 жовтня
23:54
7 жовтня
ТОП новини
Оголошення
15:02, 2 жовтня
20
17:57, 10 жовтня
09:44, 8 жовтня
63
live comments feed...