• Головна
  • КАСКО: що включено в страховий поліс і які доступні додаткові опції
Новини компаній
16:56, 22 березня

КАСКО: що включено в страховий поліс і які доступні додаткові опції

Новини компаній

Кожен водій транспортного засобу знає, що за законом йому необхідно мати при собі не тільки права водія та технічний паспорт на машину, але й поліс обов'язкового страхування. Цей документ призначений для компенсації збитків, завданих іншому автомобілю (або його пасажирам) у разі ДТП. Однак хто відшкодує збитки самому винуватцю інциденту? І як можна покрити витрати, якщо причина — не аварія, а поламання, техногенне ушкодження чи вплив природних явищ?

Існують два можливі варіанти вирішення цієї проблеми: сплатити збитки власним коштом або скористатися полісом добровільного страхування автомобілістів.

КАСКО: що включено в страховий поліс і які доступні додаткові опції, фото-1

Коли допоможе добровільна страховка на авто

Страхування КАСКО забезпечує власнику транспортного засобу відшкодування у випадках, які не включені до договору обов’язкової автоцивілки. Це можуть бути пожежі, стихійні лиха, викрадення автомобіля, пошкодження, що виникли під час паркування, акти вандалізму та ін.

Страховий поліс КАСКО може бути як повним, так і частковим. При повному страхуванні компенсуються всі види пошкоджень, зокрема викрадення або знищення автомобіля. Ціна на повне КАСКО може бути трохи вищою, але в будь-якому разі вона набагато менша, ніж максимальна сума компенсації. При частковому страхуванні збитки відшкодовуватимуться за певних умов.

Добровільне автострахування також може покривати воєнні ризики: пошкодження чи знищення застрахованого автомобіля внаслідок падіння ракети чи її уламків. Однак не всі страхові компанії надають таке покриття, тому рекомендується уточнювати цей нюанс при ознайомленні з умовами договору.

Які опції можуть бути включені до договору КАСКО

КАСКО відрізняється від звичайної автоцивілки тим, що поліс є гарантією захисту для власника автомобіля. Наприклад, стандартне КАСКО від СК «УНІКА» надає покриття від таких ризиків, як ДТП, неправомірні дії третіх осіб, ушкодження, стихійні лиха, викрадення та повне знищення автомобіля. Крім того, до договору включені випадки, пов'язані з військовими ризиками, що є важливим доповненням до умов поліса.

Крім того, серед пропозицій СК «УНІКА» є доступніша програма — КАСКО Share. Вона також забезпечує захист від тих самих ризиків, що й повне КАСКО. Однак при оформленні договору необхідно сплатити лише половину страховки, а решту суми — при настанні страхового випадку. Якщо критичної ситуації не сталося, додаткових платежів вносити не треба. Це дає можливість заощадити на вартості поліса.

Ще один варіант — КАСКО Міні. За цим договором передбачено фіксовану виплату в розмірі 50, 100 або 200 тисяч гривень у разі аварії, незалежно від вини власника авто. Вартість такого поліса значно нижча, ніж ціна повного КАСКО.

Для тих, хто прагне захистити свої заощадження, в СК «УНІКА» є пакет «Валютне КАСКО», де вартість автомобіля фіксується у валюті на момент оформлення, а отже, виплати не залежать від коливань курсів.

При виборі поліса КАСКО важливими факторами є також технічна підтримка, терміни виплат та можливість отримання відшкодування без довідки з поліції в разі ДТП.

Страхова компанія виплачує компенсацію, що розраховується з огляду на ринкову вартість автомобіля та ціни на запчастини на момент страхового випадку. Однак ця сума може бути зменшена залежно від обставин. Наприклад, якщо договір включає франшизу (частка збитків, яку власник страховки має сплатити самостійно), то цю суму вирахують із загальної компенсації.

Найвигіднішим варіантом можна вважати програму, яка найкраще відповідає стилю водіння, умовам експлуатації автомобіля, фінансовим можливостям страхувальника.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...