
12:12, Сьогодні
Колонія в Пакіно. Місце, де російський лікар перетворив медпункт на катівню українських полонених

Журналістам проєкту "KibOrg" та "Схем" (Радіо Свобода) вдалося встановити особу лікаря, якого українські полонені знали під прізвиськом "Коновал". Ним виявився 48-річний В’ячеслав Миколайович Черданцев - співробітник колонії особливого режиму № 7 у селищі Пакіно Володимирської області РФ.
За свідченнями колишніх в’язнів, Черданцев влаштовував принизливі "медичні огляди" з роздяганням, змушував полонених імітувати сексуальні дії, відпускав образливі сексуалізовані жарти та постійно чинив психологічний тиск. Він системно відмовляв у медичній допомозі, що призвело до спалаху епідемії корости в колонії.
Колонія № 7 спочатку була призначена для російських рецидивістів. З літа 2022 року частину корпусів звільнили для утримання українських полонених - військових і цивільних. За даними Офісу Генерального прокурора, звідти повернулися 259 українських військових та 3 цивільних.
У колонії панував жорстокий режим. Полонених били, принижували, змушували повзати коридорами і застосовували сексуалізоване насильство як регулярну практику. Саме це вирізняє Пакіно серед інших російських в’язниць.
"Більше діставалося молодим хлопцям", - згадує журналіст Дмитро Хилюк, який також перебував у цій колонії. - Вони отримували кайф: "Ти молодий і здоровий? Ми тебе поламаємо".
Катівник "Коновал" - це В’ячеслав Черданцев, який народився в Киргизстані. У 2006 році він працював фельдшером у дитячій виховній колонії, де, за офіційними звітами, часто не вистачало ліків, а кабінет медчастини був зачинений. Підлітки страждали від інфекційних і шкірних захворювань.
У 2013 році він переїхав до Росії, оселився в селищі Первомайське біля Пакіно. У 2014-му отримав російський паспорт, а з 2015 року влаштувався до колонії № 7, де працює вже понад 10 років.
У соціальних мережах Черданцев намагається бути непомітним, проте в контактах друзів і колег підписаний як "лікар колонії". Він одружений, має двох дітей, які теж закінчили медичний коледж і пішли його стопами.
Журналісти намагалися зв’язатися з ним для коментаря, але відповіді не отримали.
Звільнені полонені розповідають, що Черданцева часто супроводжував російський в’язень на ім’я Ярік. Він мав широкі повноваження: відкривав камери, виводив людей, бив полонених і нацьковував охорону. Іноді, залежно від настрою, міг і захистити.
У 2025 році українські правоохоронці повідомили про підозру двом іншим співробітникам колонії - заступнику начальника та оперативнику - у катуванні та сексуалізованому насильстві щодо українських полонених.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
13:32, 6 липня
1
13:24, 6 липня
1
12:50, 3 липня