• Головна
  • Онлайн кредити - користуватися, або обходити стороною
Новини компаній
17:00, 19 серпня 2019 р.

Онлайн кредити - користуватися, або обходити стороною

Новини компаній

Інтернет рясніє заголовками з пропозиціями оформити кредит під 0 відсотків без довідок, і миттєво отримати гроші. При цьому, в рекламі стверджується, що, будь-хто може отримати кредит без довідок про доходи і навіть документів. Подібні послуги кредитування надають фінансові компанії небанківського типу, які останнім часом з’являються, як гриби після дощу. Але разом з ростом кількості таких компаній зростає і негатив, пов'язаний з умовами, на яких МФО компанії надають позики.

Якщо детально ознайомиться з діяльністю МФО компаній, то, стає ясно, що досить велика частина населення з недовірою ставиться до онлайн кредитів, вважаючи їх надто ризикованими, і ненадійними. Головним чином, негатив пов'язаний з високою процентною ставкою, і наявністю лякають історій про дії колекторів відносно боржників.

Чому банківська ставка кредитування не сильно відрізняється від процентної ставки в МФО

Однією з страшилок швидких кредитів є непомірно висока процентна ставка, яка може досягати розміру 500-1200% річних. Такі цифри зустрічаються в кожної викривальній статті, де поливають брудом онлайн кредитування. Насправді, ситуація дещо інша. Так, дійсно, інформація відповідає тій, що вказана в умовах кредитування МФО компаній, 700% річних - це реальність. Але є, але. Кредит в МФО надається на термін до 30 днів. Проста математика дозволяє оцінити скільки потрібно заплатити за користування онлайн позикою. При значенні 700% річних, реальна ставка за весь термін (до 30 днів) користування грошовими коштами складе 58,3%. Щоденна ставка дорівнює 1,94%. Тобто, якщо людина візьме 5000 грн на 10 днів, то з урахуванням нарахованих відсотків, йому необхідно буде повернути 5970 гривень. І, як бачите, це не ставка 700%, коли, через рік, сума до повернення складає 40000 гривень.

Порівнюючи ставку кредитування готівкою основних українських банків, стає ясно, що МФО і банки кредитують приблизно в однакових умовах. За даними інтернет ресурсу prostobank.ua, середня ставка банківського кредитування становить 40% -60%.

Онлайн кредити - користуватися, або обходити стороною, фото-1

Споживачів масово обдзвонюють колектори

Онлайн ЗМІ розповідають страшні історії про колекторів, що діють поза законом і морально-етичних принципів. Чому колектори, і в яких випадках вони використовуються? Онлайн кредитування є одним з найбільш ризикованих способів надання фінансових позик. Ризик тісно пов'язаний з втратою грошових коштів, показник неповернення NPL може досягати 60% -90%.

МФО готові кредитувати споживачів незалежно від стану кредитної історії, фінансового становища, і можливості в термін погасити взяті на себе зобов'язання. Також нерідкі випадки, коли клієнтами МФО стають особи з мінімальною фінансовою грамотністю, які не усвідомлюють можливі наслідки неповернення отриманих коштів. Зустрічаються і зовсім абсурдні ситуації, коли позичальник вважає, що договір укладений у віддаленому режимі, через інтернет, не є законним, і відповідно, не може нести ніякої відповідальності.

В таких умовах кредитна компанія змушена звертатися до послуг колекторських агентств, щоб мінімізувати втрати кредитного портфеля. З юридичної точки зору, передача договору колекторської компанії повністю легальна, так як, підписуючи договір кредитування, клієнт дає свою згоду на такий сценарій подій. В цьому випадку, кредитор підстраховується на випадок можливих проблем.

Насправді, можна досить просто уникнути небажаних ситуацій. Досить просто не допускати прострочення. Як це зробити? Є кілька шляхів вирішення, наприклад, скористатися послугою продовження терміну кредитування. В цьому випадку не потрібно повністю погашати кредит, достатньо сплатити лише нараховані відсотки. Можна використовувати програму рефінансування, звернувшись в іншу компанію, або банк. Також можна звернутися до кредитора з проханням припинення нарахування відсотків і штрафних санкцій. Природно, що в цьому випадку необхідно привести вагомі аргументи, і гарантії виконання своїх зобов'язань.

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...