• Головна
  • Українським біженцям у Польщі масово скасовують статус тимчасового захисту: у чому причина
09:31, 26 грудня 2022 р.

Українським біженцям у Польщі масово скасовують статус тимчасового захисту: у чому причина

Українським біженцям у Польщі масово скасовують статус тимчасового захисту: у чому причина

Українським біженцям у Польщі дедалі частіше анулюють статус тимчасового захисту, про що громадяни дізнаються випадково при зверненні до місцевих державних установ чи на кордоні. У посольстві України в Польщі розповіли, що може спричинити втрату такого статусу, і як українцям його повернути.

Біженцям, які виявили, що без причини мають скасований статус тимчасового захисту, потрібно наново подати документи для відновлення цього статусу. Оскільки іноді відбувається збій у системі і документи анулюються. 

Проте є законна підстава, яка позбавляє українців статусу UKR (PESEL). Відповідно до ст. 11 пункту 2 "Закону про допомогу громадянам України у зв'язку із збройним конфліктом на території цієї держави", якщо особа виїжджає з території Республіки Польща на строк понад 1 місяць, то статус тимчасового захисту вона втрачає.

Якщо українець порушив правила перетину кордону, то в посольстві рекомендують громадянам України звертатися до місцевих адміністрацій (Urząd miasta/urząd dzielnicy, urząd gminy), які займаються виданням PESEL з проханням про його відновлення.

У разі відмови українцям потрібно далі звертатися до регіональних управлінь у справах іноземців (Urząd Wojewódzki, Wydział Spraw Cudzoziemców), або до Управління у справах іноземців у Варшаві.

З усіх питань можна телефонувати по гарячих лініях:

  • Wydziału Spraw Cudzoziemców Mazowieckiego Urzedu Wojewódzkiego у Варшаві: 48 (22) 695 67 73;
  • Управління у справах іноземців у місті Варшава: 48 47 721 75 75.

Як відомо, що разом зі скасуванням статусу UKR українці втрачають пільги та право на соціальні виплати. Саме тому важливо не перевищувати ліміт дозволених днів на відсутність у країні, якщо ви хочете залишатися в Польщі до кінця війни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#біженці #Хмельницький #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...